GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Terrin 4657378
*
nr 465 7378
Terrin
Gefle, Eugene Trost, 1951, höjd: 20
Utrop:
100 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
tisdag 1 maj 2007
kl 17:55:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/4 05:23:22
1
100 kr
28/4 22:32:09
2
150 kr
29/4 18:23:26
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eugene trost gefle keramik serveringsskål svensk keramik svenska keramiker terrin
-
3194 Terrin med fat
Porslin, Genombruten dekor. Längd: 19-22 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:53
-
3069 Terriner
2 st, Rörstrand, Modell B & C, 1800-tal
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:12
*
Terrin
nr 465 7378
Terrin
Gefle, Eugene Trost, 1951, höjd: 20
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
tisdag 1 maj 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/4 05:23:22 | 1 | 100 kr |
28/4 22:32:09 | 2 | 150 kr |
29/4 18:23:26 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eugene trost gefle keramik serveringsskål svensk keramik svenska keramiker terrin
-
3194 Terrin med fat
Porslin, Genombruten dekor. Längd: 19-22 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:53 -
3069 Terriner
2 st, Rörstrand, Modell B & C, 1800-tal
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:12